Kategorie

Výrobci

Servo HXT900 upravené pro přestavování výhybek

Servo HXT900 upravené pro přestavování výhybek

Display all pictures

Modelářské mikroservo upravené pro přestavníky výhybek modelové železnice. Servo je doplněné o odrušovací článek a uzemění motoru. Servo se připojuje k příslušnému dekodéru DCC.

Více detailů

Vyrobce: HexTronics


169,00 Kč

HBC_HXT900EX

Dostupnost: Dostupnost na dotaz.


Informujte mě při naskladnění


Běžná serva je při použití na přestavování výhybek vhodné doplnit o odrušovací prvky - minimálně RC filtr. Bez něho serva mohou reagovat na vnější rušení (např. z kolejového rozvodu). Pokud se do takové úpravy nechcete pouštět sami, nabízíme Vám servo již upravené!

Toto servo je oproti běžnému výrobku doplněno o odrušovací prvky - RC filtr a uzemněný kryt motoru. Dle testů na kolejišti je tato úprava dostatečná pro spolehlivý provoz.

Spolu s příslušným dekodérem jej lze použít pro plynulé přestavování jazyků výhybek, mechanických návěstidel nebo závor. Tento typ serva je jedním z nejčastěji používaných právě pro tyto aplikace. S jeho použitím počítá většina dekodérů, držáků a podobně.


Výkres rozměrů serva

  Rozměry serva: 

Hmotnost(g) 9
A(mm) 29
B(mm) 23
C(mm) 26
D(mm) 12
E(mm) 32
F(mm) 16

  Zapojení signálů serva: 

vodič signál
oranžová řídící signál
červená napájení
hnědá zem

!! Servo je upraveno pro použití v modelové železnici !!

Modelářská serva jsou standardně řízena signálem z RC přijímače nebo jiného dekodéru, který generuje impulzy o délce 1 až 2 ms a frekvenci 50 Hz. Délka trvání impulzu ovládá úhel natočení serva - viz obrázek - středová pozice odpovídá pulzu s délkou 1,5 ms.

Natočení serva a jeho řídící signál

Vlastní servo je tvořeno stejnosměrným motorkem, sadou převodů a řídící elektronikou, která zajišťuje správné nastavení páky serva dle řídícího signálu. Pokud nechcete používat toto řízení, lze vestavěnou elektroniku (včetně potenciometru zpětné vazby, umístěného na ose páky) odstranit a ze serva využít pouze mechanickou část (pouzdro s převody) a motorek. Pozor, tato operace znamená zásah do výrobku a ztrátu záruky (!).

Pro ovládání a přestavování výhybek lze nalézt různé typy dekodérů. Jeden naleznete v záložce příslušenství.

  • Hmotnost 9g
  • Materiál motor
  • Obsah balení Servo včetně příslušenství a montážních šroubů

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)