Kategorie

Výrobci

DCC přestavník - starter kit - včetně digitálního serva

DCC přestavník - starter kit - včetně digitálního serva

Display all pictures

DCC dekodér pro ovládání 4 serv - vhodný pro přestavníky výhybek, ovládání závor, vrat atd.

K přestavníku je přibaleno rovněž digitální servo HKSCM9!

Více detailů

Vyrobce: 3. Pojezdy.EU


469,00 Kč

PEU_DCC002SET

Dostupnost: Obvyklá dodací lhůta 1 - 8 týdnů.


Informujte mě při naskladnění


Nákupem této položky získáte kromě vlastní elektroniky přestavníku i digitální servo - jedná se o praktický starter kit, na kterém si můžete ověřit funkčnost a chování servodekodéru.

 


Sestavená a oživená elektronika servodekodéru ovládaného pomocí DCC signálu. Je vhodná pro plynulé přestavování výhybek, ovládání závor, vrat a jiných mechanických prvků. Dekodér je napájen z DCC a umožňuje ovládání 4 výhybek.

 

Kompletní popis elektroniky naleznete na stránkách Jindry Fučíka.

Základní adresy jsou 5, 6, 7, 8.


 

Připojení vodičů k dekodéru :

Zelená barva - přívody DCC signálu

Žlutá barva - signálový vodič serva (obvykle žlutý, oranžový nebo bílý)

Červená barva - napájecí vodič serva (+) (obvykle červený)

Hnědá barva - napájecí vodič serva (-) (obvykle hnědý nebo černý)

Modrá - zkratovací propojka, při běžné funkci dekodéru má být osazena a svorky propojené. Rozpojením svorek uvedeme dekodér do samoučícího režimu - přehozením výhybky změní dekodér svojí adresu.* při běžném provozu má být neosazena (resp. lze ji ponechat na jedno z pinů, aby se neztratila). Propojením svorek uvedeme dekodér do samoučícího režimu - přehozením výhybky změní dekodér svojí adresu.*

* Pro první verze dekodérů platí přeškrtnutý text. Po občasných problémech s falešnou detekcí učícího režimu jsem změnil zapojení a propojka funguje tak jak je popsáno v nepřeškrtnutém textu.

Připojení vodičů

 

Pro připojení serva 1 lze použít svorky S1 nebo X1, případně oboje najednou pro dvě serva (jsou spojené paralelně). Obdobně pro další serva.


Upozornění : funkčnost dekodéru byla otestována s centrálou Roco MultiMouse ("myš") a centrálou DigiCZ, kde zaručujeme plnou funkčnost. S centrálami jiných výrobců mohou být některé funkce omezené.

Programování CV pomocí centrály Intellibox nefunguje správně a dekodér se poté nechová správně (hodnoty se zapíší špatně). Omezení se týká pouze programování, při použití tovární konfigurace nebo s CV nastavenými pomocí Roco myši funguje přestavování správně.

Programování CV pomocí centrály Lenz může vést k chybovým hlášením Err01 nebo Err02. Hodnoty se však zapíší správně. Chybově hlášení je způsobeno přesnějším měřením změny odběru při potvrzování příkazů (oproti myši). Funkčnost není omezena.

  • Materiál osazený plošný spoj
  • Řízení digitální

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)