Vláčky pro malé i velké - výstava v Mikulově

Autor: Viktor Pohořelý <info(at)pojezdy.eu>, Téma: Modelová železnice, Vydáno dne: 12. 07. 2011

Přinášíme Vám krátkou fotogalerii z výstavy mašinek regionálního muzea v Mikulově, která probíhá od 1. června až do 31. října.
K vidění jsou vláčky současné i ty z generace našich rodičů a prarodičů. Můžete vidět vláčky z papíru, leptů, dřeva, plastu, Lega nebo Merkuru. Součástí expozice je i několik kolejišť a provozních souprav.
Pokud budete mít cestu kolem, určitě si chvilku na muzeum udělejte!

Když se nám naskytla cesta kolem Mikulova, zastavili jsme se též podívat na výstavu mašinek a nafotit zde alespoň pár fotografií. Expozici je zde věnována jedna větší místnostl.
První dvě fotografie zachycují část naší sbírky, kterou jsme muzeu zapůjčili. K vidění je hlavně několik amerik a Brejlovců. V pravé části lze vidět Brejlovce v TT od MTB.


V další vitríně jsou k vidění papírové modely, u kterých obdivuji, co všechno z tohoto materiálu dokázal autor vytvořit.Pokračujeme další částí naší sbírky amerických lokomotiv, MUV69 od Petra Zatřepálka, patra a nějaké ty rychlíkové a nákladní vozy.
Největším lákadlem pro děti ovšem nejsou statické vitrínky, ale vlakodrom uprostřed, po kterém brázdí krajinu tři soupravy tažené parní lokomotivou, "elektrikou" a Brejlovcem od Roca. Modelář by jistě mohl sepsat dlouhý seznam chyb a nedokonalostí, ale zde plní svůj účel a zcela spolehlivě zaměstnává pozornost nejen dětských návštěvníků.
Na dalších fotografiích lze shlédnout další z vitrín věnované menším měřítkům (TT, N a Z) a jednu věnovanou H0.


Fotografování jsme uzavřeli pár záběry na kolejiště Merkur, která zamířila zpět na pole modelů mašinek v zahradním měřítku.


Vitríny věnované modelům z Lega jsme nakonec nenafotili.