Na návštěvě u ALTechnologies

Autor: Viktor Pohořelý <info(at)pojezdy.eu>, Téma: Nezařazeno, Vydáno dne: 26. 01. 2012

Logo ALS RacingFirmu ALS jistě není třeba našim návštěvníkům dlouze představovat - zejména ozubená kola malých rozměrů a kompaktní převodovky jsou oblíbeným artiklem mezi modeláři. Na sklonku roku se nám naskytla příležitost ke krátké návštěve, během které jsem nafotil alespoň pár fotografií z výrobních prostor.

V létě 2010 prostory firmy zasáhla ničivá povodeň, jejíž následky jsou dodnes patrné v prostorách firmy i širokém okolí. Přesto se majiteli firmy, panu Aschenbrennerovi, podařilo zachránit většinu strojů a zejména klíčové a těžko nahraditelné odvalovky.
V současnosti už tak opět běží výroba ozubených kol a základních komponent pro stavitele pojezdů (a samozřejmě autíček, která stále tvoří hlavní výrobní náplň firmy). Kromě toho probíhá též adaptace nových prostor pro bydlení i výrobu - byt i klíčové stroje bylo nutné přesunout do patra, aby byly chráněny před případnou další povodní.
Paralelně s tím probíhají stále opravy strojového parku - některé následky povodně se začínají projevovat až nyní (např. různé závady na elektrovýzbroji strojů), nebo je nutné zprovoznit stroje, na které nebyl doposud čas a najednou jsou pro některé výrobní operace potřeba. Proto může u některých komponent docházet i nyní k výpadkům v dodávkách nebo delších dodacích lhůtách.
Nějaký čas jsme strávili i debatou nad novinkami ve výrobní produkci - např. různé plastové komponenty ze vstřikolisu (viz nové varianty kardanů) a prototypové verze pojezdů, jejichž vývoj se probíral ještě před povodní i na modelářském fóru. Modeláři se tak mají nač těšit!

Soustruh Schaublin
Jeden z mnoha soustruhů švýcarské značky Schaublin. Přestože mnoho z nich je desítky let starých, stále pracují jako hodinky.
Odvalovka Lambert
Na odvalovce od firmy Lambert se právě vyrábějí ozubená kola z Delrinu.
Soustruh
Nástrojová bruska
Přesná nástrojová bruska - zde je možné nabrousit všechny nástroje potřebné pro další výrobu.
Soustruh Schaublin
Soustruh Schaublin
Zde opět jeden z mnoha Schaublinů a vpravo CNC soustruh.
Soustruh Schaublin