Bardotka v H0 od firmy MTB

Autor: Viktor Pohořelý <info(at)pojezdy.eu>, Téma: Modelová železnice, Vydáno dne: 21. 02. 2012

Miniatura - Bardotka MTBS potěšením Vám nyní představuji novinku firmy MTB v měřítku H0, kterou je model Bardotky, Zamračené atd. - prostě lokomotivy T478.1. Po půl roce spolupráce je příjemné mít před sebou na stole řadu zkompletovaných modelů namísto přepravek plných dílů, které vypadly z lisu a vidět hotový výsledek. A hlavně si nemuset dále dávat pozor na jazyk a moci se podělit s ostatními o radost z dobrého modelu :-).
Modely jsou skladem v našem eshopu v celočervené verzi ČSD a polomáčené verzi ČSD. Obě verze bude možné shlédnout na výměnném setkání v Opletalce již tuto sobotu.

Nejprve ale pár slov k vlastnímu modelu. Konstrukce vychází z osvědčeného pojezdu z menšího brášky v měřítku TT, ovšem oproti němu znatelně přibral na krásných 600g. Díky tomu lze očekávat dobrou tažnou sílu i bez bandážované nápravy, která je přibalena v krabičce pokud by na ní někdo přesto trval.
Modely jezdí dle zkoušek na malém okruhu tiše a plynule i při pomalých rychlostech, větší zkoušku model podstoupí tuto sobotu odpoledne na kolejišti v Podbabě, kam se jedu podívat na den otevřených dveří a model beru s sebou na ukázku. Uvidíme, jak si poradí s tamním stoupáním z mezipatra.
Ve standardní verzi je model plně vybaven pro analogový provoz - včetně přepínání světel podle směru jízdy. Zároveň je připraven pro budoucí digitalizaci osazením konektoru do rozhranní Plux22. Lze jej osadit standardním dekodérem a nebo zvukovým dekodérem - v tomto případě přijde vhod již předosazený reproduktor, který je samozřejmě umístěn pod síťkami ventilátorů. Digitalizaci zvládne dle přiloženého návodu i laik.
Model je již od výrobce osazen řadou doplňků - zejména madel - a další jsou přibaleny v krabičce s modelem. Za pozornost stojí i provedení závěsek, které správně lícují s karosérií modelu.
V budoucnu lze očekávat další barevné mutace, v první řadě v barvách ČD. Případné zájemce o vlastní barevnou tvorbu jistě časem potěší nabídka modelu i ve verzi Albín - model zcela nebo částečně bez povrchové úpravy, takže není třeba nejprve pracně odstraňovat původní nátěr. Zde je však nutno upozornit že takový model nebude možné nechat u výrobce dodatečně potisknout. V případě zájmu mne kontaktujte mailem.
V diskuzi jsem zaregistroval různé komentáře k tvaru charakteristického poprsí modelu oproti předloze, resp. typovým výkresům. Typové výkresy ale nejsou výrobní dokumentací a byly kresleny přibližně za účelem zobrazení lokomotivy v dílenských manuálech. Proporce modelu byly srovnávány s reálným dílem, odstrojeným z vyřazené lokomotivy.
Tolik na úvod a nyní k vlastním fotografiím. V reálu lze model shlédnout u nás - např. na burze, případně po předchozí domluvě i na Florenci. Dále např. v sobotu pozdě odpoledne na dni otevřených dveří v Podbabě - Na Julisce.

Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka