Kils - Lails - fotonávod ke stavebnici vozu

Autor: Petr Divíšek <(at)>, Téma: Modely H0 / H0e, Vydáno dne: 14. 03. 2012

Vuz rady KilsV tomto příspěvku naleznete fotonávod pro stavbu leptané stavebnice vozu Kils z dílny Petra Divíška. Tuto stavebnici naleznete skladem v naší nabídce.
Jedná se o dvounápravový plošinový vůz s pevnými čelními stěnami a posuvnými kryty nákladní plochy. Vozy vyrobila společnost OOS, s.r.o. rekonstrukcí z vozů Gbgkks. Vůz je provozován buď jako samostatný (Kils) nebo jako pevně spřažená dvojice vozů (Laails).

Předloha stavebnice vozu Kils:
Vuz rady Kils


Planžeta celého leptu.
Lept stavebnice vozu Kils/Lails


První část k sestavení je opět podvozek - spájíme ho ze tří částí.Rozložená podlaha vozu s bočnicemi podvozku.Zkusmo nasazená podlaha na podvozek.Čelníky na obě strany.Na spodek vozu jsem připájel "kolejničky" pro kryty nákladového prostoru.Připájené čelníky k podvozku.Posuvné kryty nákladového prostoru ...... sestavené a položené na podvozek. Model je možno udělat otevřený a stvárnit nakládku nebo vykládku vagonu.A z druhé strany.Zkompletovaný vůz se zavřenými kryty.Opět druhá strana.Rozsochy jsou stejné, jako na předchozích modelech.Zkompletované rozsochy.Od druhé verze Laaps používám trošku jinak připravené nárazníky, změna je menší trubičce, vsazené do větší. Zůstane tak větší díl, který se pájí na čelník a na kterém jsou znázorněny šrouby uchycení nárazníku. V předchozí verzi vlivem malého rozměru docházelo k rozpadnutí na dvě části.Zkompletovaný nárazník, který se vsune do otvoru v čelníku.Téměř zkompletovaný vůz, schází mosazné profily na čelníku, ty musím ale napřed zakoupit ...... schází také drobnosti, jako otvírací a zavírací páky krytů a pár jiných maličkostí.