Obtisky na modely v měřítku TT - nově v nabídce

Autor: Viktor Pohořelý <info(at)pojezdy.eu>, Téma: Modelová železnice, Vydáno dne: 21. 01. 2013

Při hledání doplňků pro některé stavebnice jsem narazil na zajímavou nabídku obtisků Jacka (Petra Smutek). Oproti ostatním výrobcům nabízí podstatnou výhodu, protože obtisky nejsou tištěné na univerzální obtiskový papír, ale na sítotiskem nanášený lak. To výrazně zjednodušší práci s obtisky, protože odpadne pracné vystřihování obrysů obtisku.
Krabici obtisků jsem dostal o víkendu a byl jsem velmi mile překvapen jejich kvalitou.

Jak je vidět z obrázku, obtisky jsou seskupené do menších sestav, které mají vlastní vrstvičku laku (růžová barva). Stačí tedy vystřihnout obrys tak, aby nedošlo k poškození obrazce obtisku, ale není nutné pečlivě vystříhávat co nejmenší okraj.


Kvalita materiálu je také výrazně lepší. Nápisy se z papíru uvolňují po pár sekundách po namočení, není nutné je přímo dávat do vody. Tloušťka laku je menší než u obtisků na univerzálním papíru, po zaschnutí na modelu prakticky nejde poznat, že jde o obtisk!

V současné době zařazujeme postupně obtisky do naší nabídky. Zatím je k dispozici pouze sortiment pro měřítko TT a nejrozšířenější vozidla. Jednáme s autorem o rozšíření nabídky i do H0 a přidání dalších variant vozidel v obou měřítkách.

Přidávám několik ukázek - pro plné rozlišení klikněte na obrázek.