Bardotka v H0 od firmy MTB

Miniatura - Bardotka MTBS potěšením Vám nyní představuji novinku firmy MTB v měřítku H0, kterou je model Bardotky, Zamračené atd. - prostě lokomotivy T478.1. Po půl roce spolupráce je příjemné mít před sebou na stole řadu zkompletovaných modelů namísto přepravek plných dílů, které vypadly z lisu a vidět hotový výsledek. A hlavně si nemuset dále dávat pozor na jazyk a moci se podělit s ostatními o radost z dobrého modelu :-).
Modely jsou skladem v našem eshopu v celočervené verzi ČSD a polomáčené verzi ČSD. Obě verze bude možné shlédnout na výměnném setkání v Opletalce již tuto sobotu.

Nejprve ale pár slov k vlastnímu modelu. Konstrukce vychází z osvědčeného pojezdu z menšího brášky v měřítku TT, ovšem oproti němu znatelně přibral na krásných 600g. Díky tomu lze očekávat dobrou tažnou sílu i bez bandážované nápravy, která je přibalena v krabičce pokud by na ní někdo přesto trval.
Modely jezdí dle zkoušek na malém okruhu tiše a plynule i při pomalých rychlostech, větší zkoušku model podstoupí tuto sobotu odpoledne na kolejišti v Podbabě, kam se jedu podívat na den otevřených dveří a model beru s sebou na ukázku. Uvidíme, jak si poradí s tamním stoupáním z mezipatra.
Ve standardní verzi je model plně vybaven pro analogový provoz - včetně přepínání světel podle směru jízdy. Zároveň je připraven pro budoucí digitalizaci osazením konektoru do rozhranní Plux22. Lze jej osadit standardním dekodérem a nebo zvukovým dekodérem - v tomto případě přijde vhod již předosazený reproduktor, který je samozřejmě umístěn pod síťkami ventilátorů. Digitalizaci zvládne dle přiloženého návodu i laik.
Model je již od výrobce osazen řadou doplňků - zejména madel - a další jsou přibaleny v krabičce s modelem. Za pozornost stojí i provedení závěsek, které správně lícují s karosérií modelu.
V budoucnu lze očekávat další barevné mutace, v první řadě v barvách ČD. Případné zájemce o vlastní barevnou tvorbu jistě časem potěší nabídka modelu i ve verzi Albín - model zcela nebo částečně bez povrchové úpravy, takže není třeba nejprve pracně odstraňovat původní nátěr. Zde je však nutno upozornit že takový model nebude možné nechat u výrobce dodatečně potisknout. V případě zájmu mne kontaktujte mailem.
V diskuzi jsem zaregistroval různé komentáře k tvaru charakteristického poprsí modelu oproti předloze, resp. typovým výkresům. Typové výkresy ale nejsou výrobní dokumentací a byly kresleny přibližně za účelem zobrazení lokomotivy v dílenských manuálech. Proporce modelu byly srovnávány s reálným dílem, odstrojeným z vyřazené lokomotivy.
Tolik na úvod a nyní k vlastním fotografiím. V reálu lze model shlédnout u nás - např. na burze, případně po předchozí domluvě i na Florenci. Dále např. v sobotu pozdě odpoledne na dni otevřených dveří v Podbabě - Na Julisce.

Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka
Model lokomotivy Bardotka

[Akt. známka: 2,14 / Počet hlasů: 14] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 21. 02. 2012 | 5829 přečtení | Počet komentářů: 98 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server