Muzeum MHD ve Střešovické vozovně

Konesprezna tramvajOd 31/3 je po zimní pauze opět pro veřejnost otevřené muzeum MHD ve Střešovické vozovně. Využili jsme tedy jarního počasí a zavítali se opět podívat na část historie hromadné dopravy v Praze.
Střešovická vozovna z roku 1909 slouží již 18 let jako muzeum hromadné dopravy, ve kterém naleznete 50 historických vozidel a spoustu drobností s provozem souvisejících. Muzeum i s exponáty je od roku 1998 kulturní památkou. A to vše uvidíte za lidové vstupné ve výši 35,- Kč, děti 20 a důchodci na požádání zdarma :-).

V muzeu je k vidění kromě tramvají například pojízdná prodejna jízdenek, měnírna proudu nebo třeba koněspřežná tramvaj. Je tu také několik trolejbusů a autobusů, nebo třeba nákladní tramvaj s vozíky používanými pro přepravu uhlí a sypkých materiálů. Zřejmě nejnovějším exponátem je pak tramvaj T3 - se 14 tisíci vyrobenými kusy nejvíce rozšířený typ tramvaje z dílen Tatrovky. Více napoví fotogalerie z našeho výletu.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 01. 04. 2012 | 3962 přečtení | Počet komentářů: 95 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server