Na návštěvě u ALTechnologies

Logo ALS RacingFirmu ALS jistě není třeba našim návštěvníkům dlouze představovat - zejména ozubená kola malých rozměrů a kompaktní převodovky jsou oblíbeným artiklem mezi modeláři. Na sklonku roku se nám naskytla příležitost ke krátké návštěve, během které jsem nafotil alespoň pár fotografií z výrobních prostor.

V létě 2010 prostory firmy zasáhla ničivá povodeň, jejíž následky jsou dodnes patrné v prostorách firmy i širokém okolí. Přesto se majiteli firmy, panu Aschenbrennerovi, podařilo zachránit většinu strojů a zejména klíčové a těžko nahraditelné odvalovky.
V současnosti už tak opět běží výroba ozubených kol a základních komponent pro stavitele pojezdů (a samozřejmě autíček, která stále tvoří hlavní výrobní náplň firmy). Kromě toho probíhá též adaptace nových prostor pro bydlení i výrobu - byt i klíčové stroje bylo nutné přesunout do patra, aby byly chráněny před případnou další povodní.
Paralelně s tím probíhají stále opravy strojového parku - některé následky povodně se začínají projevovat až nyní (např. různé závady na elektrovýzbroji strojů), nebo je nutné zprovoznit stroje, na které nebyl doposud čas a najednou jsou pro některé výrobní operace potřeba. Proto může u některých komponent docházet i nyní k výpadkům v dodávkách nebo delších dodacích lhůtách.
Nějaký čas jsme strávili i debatou nad novinkami ve výrobní produkci - např. různé plastové komponenty ze vstřikolisu (viz nové varianty kardanů) a prototypové verze pojezdů, jejichž vývoj se probíral ještě před povodní i na modelářském fóru. Modeláři se tak mají nač těšit!

Soustruh Schaublin
Jeden z mnoha soustruhů švýcarské značky Schaublin. Přestože mnoho z nich je desítky let starých, stále pracují jako hodinky.
Odvalovka Lambert
Na odvalovce od firmy Lambert se právě vyrábějí ozubená kola z Delrinu.
Soustruh
Nástrojová bruska
Přesná nástrojová bruska - zde je možné nabrousit všechny nástroje potřebné pro další výrobu.
Soustruh Schaublin
Soustruh Schaublin
Zde opět jeden z mnoha Schaublinů a vpravo CNC soustruh.
Soustruh Schaublin

[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 26. 01. 2012 | 4152 přečtení | Počet komentářů: 122 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server