Norimberk - veletrh hraček 2012

Dnes jsem se byl na chvíli podívat na veletrh hraček do Normiberku. Pro jistotu jsem si přivstal, abych měl na místě dostatek času - odjezd v 5:30 z Prahy a pohodová cesta umožnila být před devátou na místě. Za posledních pět let co jsem na tamním výstavišti nebyl němci stihli dostavět chybějící úsek dálnice, na výstavišti přibylo pár staveb a jinak se toho moc nezměnilo. Snad jen parkovné podražilo z 5 EUR na 8. Veletrh jsem si prošel, podebatoval jsem s některými z obchodních partnerů, nafotil něco fotek a kolem poledne jsem zjistil že už vlastně nemám co okukovat a vyrazil jsem zpět domů. Zde bych se s našimi čtenáři rád podělil alespoň o fotky a pár postřehů.

Příjemným překvapením byla přítomnost několika českých výrobců - stánek firmy Merkur nešlo minout, stejně jako firmy Eduard, Abrex, Hauler & spol a Bubi Model. Kromě toho jsem s potěšením zaregistroval přítomnost českého modelu Čmeláka od firmy TechImage, který byl vystaven na stánku americké firmy Atlas. Důvod proč právě tam je zřejmý - komponenty použité na pojezd pocházejí právě od této firmy.
Nelze opominout ani vystavené modely Brejlovců a Zamračenou v TT na stánku firmy Kühn - bohužel jsem při prvním průchodu nefotil a potom se mi již nepodařilo stánek nalézt. Stejně tak nelze opominout dva handmustery Zamračené Roco v měřítku H0. Zajímavostí byl model v měřítku T-Gauge vystavený v předsálí.
Během procházení veletrhem nešlo přehlédnout jak do modelářské praxe nastupuje moderní technika - např. laserové gravírky/řezačky, které umožňují výrobu zajímavých stavebnic budov i v malých seriích. Jejich stavbu zvládne i méně zkušený modelář a tak se můžeme těšit na stavby dle českých předloh. Na fotografiích můžete vidět staniční budovy stanice Hevlín od firmy Bubi Model, které se v dohledné době objeví i v naší nabídce.
Na stánku firmy Hauler jsme s panem Sobotkou podebatovali o některých nových předlohách z jejich i naší produkce. Uvidíme, zda naše novinky stihnou dorazit ještě před únorovou burzou - aktuálně mají poměrně dost práce a přítomnost na veletrhu také nepomáhá v odbavování zakázek.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 03. 02. 2012 | 5181 přečtení | Počet komentářů: 59 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server