Pozvánka na poburzové setkání a stavební neděli

Ve spolupráci s Pavlem Gülichem a modeláři ze stanice techniků na Podbabě si dovolujeme pozvat všechny zájemce na poburzové setkání s debatou a praktickými ukázkami na téma pájení leptů a elektroniky, následovanou pracovní nedělí zaměřenou na sestavení stavebniček dle vlastního výběru. Setkání se uskuteční o víkendu 26. a 27. listopadu v Praze - Dejvicích.
Účast na obou částech je omezena počtem pracovních míst - 10-15 pro poburzové setkání a 8-10 pro nedělní pracovní část. Účastníci pracovní neděle mohou využít slevy až 10% na stavebničky pojezdů nebo lepty, které si v tento den sestaví.

Rezervace přijímáme na mailu info(zavináč)pojezdy.eu - do předmětu mailu uveďte "REZERVACE" a do textu nezapomeňte napsat Vaše jméno, na kterou část se hlásíte a případně jakou stavebničku pojezdu nebo karoserie Vám máme připravit.
Na setkání bude vybíráno vstupné ve výši 50,- Kč za den. Částka slouží k úhradě čistidla do čističky (IPA), tavidel, maziva a dalších chemikálií, které budou k dispozici všem účastníkům. Pokud budeme málo plýtvat, věnujeme zbylé peníze na rozvoj kolejiště v Podbabě.

Pro oběd můžeme doporučit nedaleké restaurace U Pětníka nebo U Topolu.

Pájení - ukázka Sobotní poburzovní setkání začne jako obvykle po obědě ve 13 hodin. Zaměříme se na praktické ukázky různých způsobů pájení leptů a elektroniky. Účastníkům bude k dispozici na vyzkoušení horkovzdušná pájka a mikropájky ERS a Weller. K dispozici budou též zbytky mosazných plechů a leptů. Pro ty, kdo si budou chtít vyzkoušet i pájení SMD součástek, budou k dispozici nějaké desky plošných spojů a kotouč SMD odporů.
Jako doplněk, zejména s ohledem na nedělní program, bude k dispozici i ruční frézka pro následné opracování spojů a ultrazvuková čistička pro očištění dílů.
Setkání je tentokrát zaměřeno ryze prakticky a bez dlouhého povídání začneme rovnou praktickou ukázkou s vysvětlením co a jak udělat pro vytvoření kvalitního spoje. Poté budou mít účastníci možnost vyzkoušet výše uvedené nástroje.

Workshop se Zababovem V nedělní dílně se zaměříme primárně na sestavovování pojezdů a karoserií. Příznivci odpružených pojezdů Pavla Gülicha v měřítku H0 tak budou mít možnost sestavit si pojezd z jeho stavebničky přímo pod dohledem autora a s jeho radami. Mohou tak získat cennou zkušenost a též pomoc, zejména pokud se zatím báli, že stavbu nezvládnou. Zkrátka nepřijdou ani zájemci o sestavení leptaných karoserií pro tyto pojezdy. Pro příznivce měřítka TT je možné též sestavení pojezdu pro Prasátko T211. Sestavené pojezdy bude možné rovnou i vyzkoušet v provozu na kolejišti.
K dispozici budou i některé mezi modeláři ne zcela běžné nástroje - výstružníky, stahováky, čistička a páječky ze sobotního setkání. Přesto je nutné, aby si každý přinesl též vlastní vybavení - zejména páječku, různé šroubováky, pinzety, ohýbačky a jiné nástroje, na které je zvyklý.
Zájemci o účast na nedělní dílně se nám mohou přihlásit mailem na info(zavináč)pojezdy.eu - k dispozici je 8-10 pracovních míst určených pro ty, kteří si chtějí sestavit pojezd nebo karoserii. Na stavebnice pojezdů a/nebo karoserií které si během neděle sestavíte nabízíme slevu ve výši 10%. Stavebničky je třeba objednat s dostatečným předstihem - např. rovnou při rezervaci účasti. Příznivcům digitálu můžeme zajistit též dekodéry LENZ.


Sobotní rozehřívání - přihlášení
26.11 - 13:00 až 16:00 (??)
Nedělní dílna - přihlášení
27.11 - 9:00 až 18:00 (??)
Pavel TvrzVladimír Klusáček
Petr MojdlMartin Žabka
Marián MatysVáclav Macek
Peter ZelmanDavid Ilko
 Lukáš Beneš
 Ivo Mahel
 Filip Hlubuček
 Peter Zelman
  
  
 
 
 
 
 
 


Sestavené pojezdy MUV69

[Akt. známka: 0,01 / Počet hlasů: 1002] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 26. 10. 2011 | 5507 přečtení | Počet komentářů: 61 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server