Pozvánka na provozní výstavu 18. až 22. dubna 2012

Dovolujeme si Vás pozvat na provozní výstavu KŽM Praha 7 - Bubny, pořádanou ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem na Letné. V rámci výstavy můžete shlédnout modulové kolejiště ve velikosti H0/H0e o celkové délce tratě 65 metrů. V provozu budou typické osobní i nákladní soupravy ČSD let '30-'90 minulého století. Nákres moduliště naleznete v článku.
Na výstavě bude možné vidět v živém provozu i Bardotku firmy MTB, kterou jsme za tímto účelem zapůjčili.
Mimopražské návštěvníky výměnných setkání v Opletalce upozorňujeme na možnost zamířit sem po dubnovém setkání. Na Letnou se lze dopravit např. tramvají 26 z Hlavního nádraží na Letenské náměstí, nebo jít pěšky přes Náměstí Republiky a parkem. Jsou to necelé 2km pěšky. Přesun autem nedoporučuji kvůli špatnému parkování, zejména pokud bude hezké počasí.


Na dny 18. až 22. dubna 2012 připravuje Klub železničních modelářů z Prahy 7 – Buben ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem na Letné výstavu modelového kolejiště ve velikosti HO a HOe.
Kolejiště bude sestaveno z jednotlivých modulů s typovými čely, délka hlavní jednokolejné tratě dosáhne téměř 50 metrů, navazující úzkorozchodná trať bude dlouhá 15 metrů. Hlavní trať bude ukončena vratnými smyčkami a budou se na ní nacházet dvě mezilehlé železniční stanice a větší depo s točnou. Úzkorozchodná trať bude kombinací klasické úzkokolejné tratě ČSD s rozchodem 760 mm a lomové dráhy, zde se budou nacházet též dvě železniční stanice a areál kamenolomu.
Návštěvníkům výstavy se představí zejména modely vozidel bývalých ČSD z období od roku 1930 do roku 1990, k vidění budou typické české vlakové soupravy od lokálky přes rychlík až po těžký nákladní vlak. Provoz bude převážně zajišťován modely parních a motorových lokomotiv a modely motorových vozů a jednotek. Jednotlivé soupravy budou v průběhu výstavy postupně obměňovány. Hlavní jednokolejná trať včetně železničních stanic je vybavena zjednodušeným zabezpečovacím zařízením, funkční návěstní soustavou a provoz je obdobně jako na skutečné železnici řízen výpravčími.
Výstava se bude konat v budově Národního zemědělského muzea, Kostelní 44, Praha 7 - Letná a bude přístupná všem zájemcům v uvedených dnech vždy od 9 do 17 hodin. V prostorách muzea platí běžné vstupné.

Na výstavu Vás srdečně zvou železniční modeláři (moduláři) z Prahy 7 – Buben a Národní zemědělské muzeum!

Za KŽM Praha 7 – Bubny
Zdeněk Pacholík
www.modulari-bubny.cz

Nákres layoutu ve formátu PDF.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 12. 04. 2012 | 5321 přečtení | Počet komentářů: 44 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server