Tištěné mapy pro stojany (H0/TT/N) a nano diorama v Nku

Po několika pokusech se mi podařilo vytisknout mapy použitelné pro osazení na našich stojanech. První verze jsem tisknul na fotopapír a výsledek můžete posoudit na fotografiích v tomto článku.
A když už jsem si hrál, tak jsem v Nku udělal jedno nano diorama pro turisty :-).

Už při prvním prodeji stojanů na burze se modeláři ptali po tom, jak na stojan dostat také mapu. Kdo to má taky tak malé malovat, že :-)
Nedalo mi to a po experimentování s Malováním vypadly i první slibné obrázky, takže jsem si o víkendu pořídil novou tiskárnu (a to jsem o inkoustu už několik let nechtěl ani slyšet). Pro první pokusy jsem použil přibalený fotopapír a po několika večerech (stejně je venku hnusně a zima) vyjely z tiskárny přijatelné výtisky.
Jak to vypadá můžete posoudit na fotografii H0 stojanu. Ale pozor, v reálu toho na mapě moc nepřečtete.


Fotopapír je nutné vystřihnout dle obrysu a nalepit na stojan - v mém případě jsem použil tekuté vteřinové lepidlo. Tyto tištěné mapy je již možné objednat v našem eshopu.
Pro základ mapy posloužila vhodná fotografie předlohy, ze které byla použita část popisek doplněných vhodným výřezem z internetových mapových podkladů.
Následovat budou též mapy pro TT a N tištěné na obtiskový papír (jen co přijde od dodavatele).
Když už jsem si po dlouhé době chvíli hrál s modely, konečně jsem si stvořil i jedno inspirační nanodiorama v Nku. Jedná se o malé zakoutí pro turisty, kteří zde naleznou inspiraci pro další cestu i místo k odpočinku.


Mapa na stojanu je vytištěná na fotopapíru a vsazená přímo do barvy před jejím zaschnutím. Bohužel mi na okraji přetekla barva do motivu mapy. Také by bylo vhodné ještě celý stojan přelakovat matným lakem.
Vlevo od stojanu se nalézá stůl s lavicemi pro odpočinek. Lept je z produkce Honzy Hlaváčka a jeho N-šopíku a zřejmě bude dostupný i v TT.

Na závěr několik fotografií originálu ode mě a též Michala Bednáře.


Link: Více o mapách a stojanech.

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 03. 05. 2011 | 4656 přečtení | Počet komentářů: 96 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server