Veřejná sbírka na záchranu parní lokomotivy 475.111 v provozním stavu

24. října 2011 končí lokomotivě 475.111 technická způsobilost kotle. V tom okamžiku přestává být lokomotiva provozuschopnou. Tuto nepříjemnou, ale neodvratnou skutečnost může odvrátit jen generální oprava kotle. Ta vyžaduje i nemalé finanční prostředky.
Pokud se chcete spolupodílet na opravě finančním darem určeným výhradně pro generální opravu kotle, najdete bližší informace zde a také na stránkách ICM - viz banner.

Lokomotiva byla vyrobena na konci roku 1947 v lokomotivce Škoda Plzeň. ČSD ji převzaly začátkem roku 1948 a byla přidělena do depa Plzeň.
Po vyřazení z pravidelného provozu prošla továrním muzeem Škody Plzeň a v roce 1990 ji převzal současný majitel - sdružení Iron Monument Club Plzeň.
Lokomotiva byla až do současnosti v provozním stavu, ovšem blížící se propadnutí revize kotle ji může natrvalo odeslat mezi neprovozní exponáty, což by byla velká škoda.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 26. 08. 2011 | 4102 přečtení | Počet komentářů: 61 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server