Vláčky pro malé i velké - výstava v Mikulově

Přinášíme Vám krátkou fotogalerii z výstavy mašinek regionálního muzea v Mikulově, která probíhá od 1. června až do 31. října.
K vidění jsou vláčky současné i ty z generace našich rodičů a prarodičů. Můžete vidět vláčky z papíru, leptů, dřeva, plastu, Lega nebo Merkuru. Součástí expozice je i několik kolejišť a provozních souprav.
Pokud budete mít cestu kolem, určitě si chvilku na muzeum udělejte!

Když se nám naskytla cesta kolem Mikulova, zastavili jsme se též podívat na výstavu mašinek a nafotit zde alespoň pár fotografií. Expozici je zde věnována jedna větší místnostl.
První dvě fotografie zachycují část naší sbírky, kterou jsme muzeu zapůjčili. K vidění je hlavně několik amerik a Brejlovců. V pravé části lze vidět Brejlovce v TT od MTB.


V další vitríně jsou k vidění papírové modely, u kterých obdivuji, co všechno z tohoto materiálu dokázal autor vytvořit.Pokračujeme další částí naší sbírky amerických lokomotiv, MUV69 od Petra Zatřepálka, patra a nějaké ty rychlíkové a nákladní vozy.
Největším lákadlem pro děti ovšem nejsou statické vitrínky, ale vlakodrom uprostřed, po kterém brázdí krajinu tři soupravy tažené parní lokomotivou, "elektrikou" a Brejlovcem od Roca. Modelář by jistě mohl sepsat dlouhý seznam chyb a nedokonalostí, ale zde plní svůj účel a zcela spolehlivě zaměstnává pozornost nejen dětských návštěvníků.
Na dalších fotografiích lze shlédnout další z vitrín věnované menším měřítkům (TT, N a Z) a jednu věnovanou H0.


Fotografování jsme uzavřeli pár záběry na kolejiště Merkur, která zamířila zpět na pole modelů mašinek v zahradním měřítku.


Vitríny věnované modelům z Lega jsme nakonec nenafotili.

[Akt. známka: 3,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 12. 07. 2011 | 7286 přečtení | Počet komentářů: 43 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server