Vozík PVK v měřítku H0

Ve spolupráci s firmou Hekttor.biz představujeme novinku - přívěsný vozík k MUV69, který slouží k přepravě materiálu, nářadí a nástrojů během údžby kolejového svršku.


Prototyp je vyleptán do mosazného plechu tloušťky 0,3mm, obsahuje korbu, rám s úchyty pro kola a sadu detailů, jako úchyty, páky zavírání korby, kola ruční brzdy atd., umožňující sestavení detailního modelu. První verze leptu ještě obsahovala několik drobných chybiček, spočívajících v nedoleptaných prolysech pák korby, které se na finálním modelu vyskytovat nebudou. Zároveň bude na finálním modelu k nalezení několik náhradních úchytů pro sklápění bočnic, které jsou součástí dílu rámu a při jejich ohýbání může dojít k jejich utržení - je třeba pracovat opatrně.
Stavba samotná není složitá, a při troše šikovnosti ji zvládne i začátečník. Bočnice a rám jsem pájel pomocí pájecí pasty a horkovzdušné pistole, ale dá se zvládnout i klasickou pájkou. Páky ovládání bočnic jsou také pájené, i když v případě drobných detailů je možné použít i kvalitní vteřinové lepidlo. Ovládací kola ruční brzdy jsem doplnil bronzovou strunou, protaženou pod rámem a nahrazující tyč na předloze.
Mírně otevřenou otázkou je řešení upevnění kol - stavebnice ponechává tuto část plně na každém modeláři. Jednou z možností je vyvrtání otvoru do plechu brzdy, a vložení kol s hřídelí zakončenou do špičky. Osobně však použiji ložiska Peho, připájená k úchytu pro kola. Bohužel v době stavby jsem je neměl k dispozici, jsou na cestě a po jejich obdržení přidám fotografie hotového modelu.
Závěrem nezbývá, než se těšit na finální verzi, která se bude za MUV69 dobře vyjímat!
V soucasné dobe je finální lept ve výrobe, jakmile bude vozík k dispozici, naleznete jej na stránkách firmy Hekttor, a pochopitelne též na našem stánku na burze v Opletalove ulici.
http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Prototyp leptu http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Vyřezaný a naohýbaný lept http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Spájená stavebnice bez detailů http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Spájená stavebnice bez detailů
http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Spájená stavebnice bez detailů http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Spájená stavebnice osazená detaily http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Spájená stavebnice osazená detaily
http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Vozík na kolejích http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Vozík na kolejích http://www.pojezdy.eu/galerie/004/Spájená stavebnice osazená detaily

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 15. 02. 2010 | 5755 přečtení | Počet komentářů: 84 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server