Nezařazeno

Záplavy ve Vísce na Frýdlantsku - sídle ALSRacing

Minulý týden zatopil vodní živel většinu dílen firmy ALSRacing, výrobce komponent (nejen) pro modelovou železnici - setrvačníky, ozubená kola, šneky. Tou dobou jsem byl na dovolené, takže jsem mohl pouze sledovat SMS zprávy od Honzy Hlaváčka o této smutné události.
Pokud chcete majiteli firmy, panu Aschenbrenerovi pomoci, máte několik možností
- přiložit pomocnou ruku k dílu při záchraně a obnově zatopených prostor - kontaktujte Zdeňka Valtera, tel. 733 142 225, který pomáhá s koordinací této činnosti, nebo přímo Luďka Aschenbrenera - 602 647 272
- přispět na finanční sbírku, organizovanou RC Magazínem
- a z dlouhodobého hlediska nákupem jejich výrobků, protože Luděk je pevně rozhodnut dílnu opět zprovoznit.


V současné době je situace nevypočitatelná a celá oblast je uzavřená pod dohledem ozbrojených složek policie a armády, proto pokud se rozhodnete jet pomoci, je nutné nejprve kontaktovat přímo Luďka Ashenbrenera - ví nejlépe, jaká je aktuální situace. Určitě bude také nutné požádat o povolení k vjezdu do oblasti tamní krizový štáb.
Doporučuji dobrou obuv a oblečení, auto které zvládne i jízdu mimo rovnou silnici (komunikace jsou mnohde poškozené nebo zanesené nepořádkem) a sebou pitnou vodu, různé čistící a konzervační prostředky atd. Osobně tam vyrazím, jakmile to bude mít smysl.
Část strojového parku je v současné době již odvezena na vyčištění, ale nejcennější kousky - odvalovky na ozubená kola - ještě čekají ve směsi bahna a oleje. Některé miniaturní soustruhy zůstaly také zachovány, a dokonce bez poškození, protože byly v jediné malé místnosti, která nebyla zaplavena výše než půl metru.
Výroba se bude obnovovat postupně, jak to situace dovolí. Plně by měla být opět spuštěna do konce roku. Některé díly jsou na skladě u mě, tj. mimo zatopenou oblast, další budou převezeny jakmile to situace dovolí a Luděk se dostane k tomu, co stihnul zachránit před zničením, než dílny zatopila voda. Další informace a průběžné zprávy naleznete např. na Honzíkových vláčcích.

| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 15. 08. 2010 | 2076 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server