Zastávka Městečko u Křivoklátu

Nádražní budova Tato malebná zastávka se nachází na trati Rakovnik - Beroun. Postupně ztrácí svůj původní význam, provoz na druhé a čtvrté koleji byl od konce minulého století vyloučen, a poté byly všechny koleje s výjimkou první vytrhány, jak je patrné z fotografií.

1. 10. 2006 ze stanice odešel i výpravčí. V tomto kontextu je poměrně nepochopitelné přidělení statusu zastávky a nákladiště, což si vyžádalo investici do vybudování krycích návěstidel.
Trať zde vede po vyvýšeném náspu (cca 2m), proto i vlastní staniční budova má ze strany od cesty tři nadzemní patra. Budova je dnes prakticky opuštěná, s výjimkou jedné nájemnice, starající se mimo jiné (dobrovolně) o čekárnu a nově zrekonstruované záchodky.
Zajímavostí této zastávky jsou pak zejména pravidelné návštěvy souprav tažených lokomotivou 498 (Albatros) u přiležitosti každoročních nostalgických jízd v rámci Křivoklání.
http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Nádražní budova s čekárnou a záchodky http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Původní kolejiště http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Původní kolejiště http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Skladištní budova se zarostlou rampou
http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Skladištní budova http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Skladištní budova se zarostlou rampou http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Stará kolna http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Parkovistě a příjezdová cesta
http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Zahrádka http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Nádražní budova od silnice http://www.pojezdy.eu/galerie/002/Nádražní budova

Poznámka autora: tento popis je pouze doprovodnou informací k dokumentačním fotografiím vlastní stanice, je možné, že zde jsou nepřesnosti v odborné terminologii. Pokud na nějaké narazíte, budu rád, když mi napíšete - jen tak je mohu opravit. Děkuji.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Viktor Pohořelý | Vydáno dne 10. 02. 2010 | 6381 přečtení | Počet komentářů: 128 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledat text

Web je archivován Národní Knihovnou
    
Partnerské stránky
   Hekttorova Vytopna
   м
   Modelove kralovstvi Zdar nad Sazavou
   Trainmania Michala Bednáře
   LokoPin Martina Pinty
   Honzíkovy vláčky
   DK Model - leptané modely
   Houmrovy stránky
   Modeove kolejiste Podbaba

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server